img

"Xi dış ticaret ve dışa açılmaya hep destek verdi"


“Günümüzde Çin 800 milyar ABD Doları’ndan fazla döviz rezervine sahiptir. Çin, sermayeden yoksun değil, ileri teknolojilerden, ileri yönetim ve küresel satış ağından yoksundur. Zhejiang mutlaka, dış ticarette güçlü bir eyaletten dışa açılmada güçlü bir eyalete dönüşmeli, iç-dış piyasa ve kaynaklardan faydalanmalı, dış ticaretteki büyüme tarzını dönüştürmeli, gelişmiş ülkelere ihracat edilen ürünlerin kalitesini ve kazancını artırmalıdır.”

Dönemin Çin Komünist Partisi Zhejiang Komitesi Sekreteri Xi Jinping, bu sözleri 26 Kasım 2005 tarihinde Wenzhou kentinde yerel iş insanlarıyla yaptığı görüşmede kullandı.

Xi Jinping, Zhejiang eyaletinde dışa açılma çalışmalarında birçok ilke imza attı. Xi’nin desteğiyle dünyanın önde gelen süpermarket markası Walmart, Zhejiang’da ticari faaliyete başladı.

Xi, her yıl Ningbo kentinde düzenlenen Zhejiang Yatırım ve Ticaret Fuarı’na katıldı, fuarın önemli yabancı konuklarını bizzat ağırladı, fuarın etkisini artırmak için yoğun çaba harcadı.

Xi, Ekim 2005’te sadece 4 gün kadar kısa bir süre içinde Almanya, Japonya ve Güney Kore’den gelen birçok iş heyetini kabul etti ve yabancı işadamlarının sorularını cevapladı.

Ekim 2002-Mart 2007 döneminde, Xi Jinping’in Zhejiang’da görev yaptığı 4 buçuk yıl içinde, Zhejiang’ın fiilen değerlendirdiği yabancı yatırım 3 milyar dolardan 10 milyar dolara çıktı. Eyalette imalatın niteliğinin artırılması için çaba harcandı. Zhejiang, dış ticarette güçlü bir eyaletten dışa açılma alanında büyük bir eyalete dönüştü.   

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.