Home Gündem TFF, yayıncı kuruluş ile yeni sözleşme imzalayacak

TFF, yayıncı kuruluş ile yeni sözleşme imzalayacak

by tarimgurusu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayıncı kuruluş beIN SPORTS ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılacağını bildirdi.

Federasyondan yapılan açıklamada 2022-2023 ve 2023-2024 sezonlarını kapsayan 2 yıllık uzatma sözleşmesi imza töreninin, 24 Haziran Cuma günü Riva’da düzenleneceği belirtildi. 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ile Digiturk CEO’su ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’nin katılımı ile gerçekleşecek imza töreni, Orhan Saka Konferans Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak.

Federasyon konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ilişkin düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur. Yönetim Kurulu; daha önce oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komisyonun işlevini yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki şart ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın sektöründeki koşullar nedeniyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir. Yukarıdaki koşullara ilave olarak, transfer sezonunun açılması ve Kulüplerimizin transfer döneminde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir süre kalması nedeniyle yeniden bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment