Home Gündem CMG’den Hong Kong’a yeni yayın platformları

CMG’den Hong Kong’a yeni yayın platformları

by tarimgurusu

Çin Medya Grubu’nun (CMG) Çin Küresel Televizyon Ağı’na (CGTN) bağlı belgesel kanalı ve Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’nin Sesi radyo kanalı 1 Temmuz’dan itibaren Hong Kong’da yayınlanacak.

Söz konusu iki kanalın Hong Kong’daki açılış töreni bugün düzenlendi. Bu, Hong Kong’da “Bir ülke, iki sistem” ilkesinin uygulamasının somut bir adımı ve Hong Kong’un anavatana dönmesinin 25 yıldönümünü kutlayan bir hediye niteliğini taşıyor.

Açılış törenine Hong Kong Özel İdari Bölgesi Amiri Carrie Lam ve Çin Medya Grubu Başkanı Shen Haixiong katıldı.

Carrie Lam yaptığı video konuşmada,CGTN belgesel kanalı ve Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’nin Sesi radyo kanalının Hong Kong’da açılmasının, Hong Kongluların ülkenin kalkınmasında kaydedilen yeni ilerlemeleri daha fazla yollardan öğrenmesine imkan sağladığını kaydederek, Çin Medya Grubu’nun Hong Kong’un ekonomisi, halkın yaşamı ve Hong Kong’un gelişmesinin ulusal kalkınmaya entegre edilmesi konuları üzerinde çok yönlü kapsamlı programlar hazırlamasını ve Hong Kong’un yeni çehresi ve durumunu göstermesini beklediklerini ifade etti.

Çin Komünist Partisi Genel Sekreteri XiJinping’in Hong Kong’un uzun vadeli refahı ve istikrarı korumasını beklediğine dikkat çeken Shen Haixiong, 1 Temmuz’dan itibaren Hong Kong’da yayınlanacak CGTN belgesel kanalı ve Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’nin Sesi radyo kanalının Hong Kongluların merkezi hükümetin politikaları ve ulusal kalkınma stratejilerini daha iyi öğrenmesini sağlayacağını dile getirdi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment